کارپینو رقیب اسنپ رقابت استارت آپ ها

آیا کارپینو رقیب اسنپ است؟  در ماههای اخیر تاکسیرانی بالاخره برای رقابت با اسنپ وارد عمل شد و اپلیکشین خود را به نام کارپینو وارد بازار کرد.

کارپینو-رقیب-اسنپ

در سال های اخیر با شروع استارت آپهای نرم افزاری رقابت شدیدی بین مشاغل سنتی و مدرن ایجاد شده است که خوشبختانه به نفع مشتریان خواهد بود.  برای مثال ورود استارت آپ اسنپ در پنج سال گذشته عرصه را برای تاکسیرانی و آژانسهای محله را تنگ کرده است.  توقع مشتریان از خدمات تاکسیرانی خیلی بالا رفت و عملا به انتخاب اول مشتریان تبدیل شد.  راحتی مشتری در انتخاب و دسترسی به وسیله نقلیه در هر نقطه تهران با پرداخت غیر نقدی با خیال آسوده از ردیابی لحظه ای باعث شد که اسنپ یکی از اپلیکشن های مفید و لازم در هر موبایل باشد.

کارپینو رقیب اسنپ نمی تواند باشد!

در سالهای اول راه اندازی اسنپ، فقط جوانانی که موبایلهای به روز و هوشمند داشتند رانندگان خاص و ویژه اسنپ را تشکیل می دادند.  در چند سفر اولیه به سرعت متوجه می شدید که رانندگان اسنپ دانشجویانی بودند که برای کمک خرجی بخشی از زمان خود را صرف این کار می نمودند و در همان چند ساعت به بهترین نحو برای کسب امتیاز بالاتر با مشتریان خود رفتار می کردند.  دانشجویانی که خود وسیله های نقلیه مناسب و نو داشتند و با کمال میل کولر ماشین را روشن می کردند و به مشتری حق انتخاب می دادند که رادیو و ضبط روشن باشد یا نه.  در حالیکه کارپینو از رانندگان فعلی تاکسیرانی استفاده می کند و به شیوه سنتی و دلخوری از تکنولوژی قصد اکرام مشتری را ندارند.  این رانندگان حرفه ای از مد افتاده با اپلیکشن بیگانه هستند و از دریافت پول نقد بیش از پرداختهای الکترونیکی خوشحال می شوند.  رانندگان کارپینو برای هر متر اضافه رانندگی محاسبه های پیچیده و پر توقعی دارند و رفتار زننده ای با مشتریان خود می کنند که چرا اسنپ باعث این همه زیاده خواهی آنها شده است.

کارپینو رقیب اسنپ خواهد شد اگر…

متاسفانه در سال اخیر، با ورود رقبای جدید مثل تپ30 و کارپینو، اسنپ اقدام به استخدام رانندگان بیشتری نموده است تا بتوانند وسیع تر رقابت کند.  همین امر باعث شده است که در انتخاب رانندگان خود دقت نکند و رانندگانی از سنخ سنتی وارد ناوگان اسنپ شوند.  کارپینو رقیب اسنپ خواهد شد اگر رانندگان اسنپ نتوانند توقعات ایجاد شده درمشتریان خود را متمایز و خاص نگهدارد.  از دیدگاه مدیریتی اسنپ باید این موارد را در نظر بگیرد:

1. استخدام رانندگان جوان و پر نشاط

2. آموزش ابتدایی و دوره های به روز رسانی

3. معاینه فنی خودرو ها و احراز حداقل شرایط

4. توجه به نظرسنجی مشتریان در حذف رانندگان بد

5. ارتقا اپلیکشن و افزودن ویژگی های بیشتر

برای موفقیت هر نوع کسب و کار تمرکز بر نقاط قوت و بر حذر بودن از تهدیدات شرط اول است. ولی برای اینکه کسب و کاری همیشه در صدر باشد و موفقیت پایدار و توسعه روز افزون داشته باشد، نوآوری و خلاقیت شرط اول است.

مشاوران گروه مدیریت پیشتازان افق با ارائه خدمات مدیریت کسب و کار می تواند به مشاغل نو و سنتی مشاوره بازاریابی، استراتژی، توسعه، و مدیریت پروژه ارائه دهد. با ما تماس بگیرید.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share This