ارتباط با شرکتهای خارجی و اخذ نمایندگی

گزارشی از دومین نمایشگاه بین المللی ایران پروژه برای ایجاد ارتباط با شرکتهای خارجی و اخذ نمایندگی فرصت خوبی برای ایرانیان که متاسفانه نادیده گرفته شد

اخذ-نمایندگی-از-اروپاحدود 300 شرکت خارجی از 20 کشور جهان برای حضور در دومین نمایشگاه پروژه ایران  حضور پیدا کردند، ولی متاسفانه با وجود استقبال شدید شرکتهای خارجی برای حضور و فعالیت در این نمایشگاه، شرکتهای ایرانی و بازاری هایی که می بایست برای ارتباط با شرکتهای خارجی و اخذ نمایندگی حضور پیدا می کردند، به چشم نمی خوردند.  دلیل عمده این مسئله عدم توانایی در ایجاد ارتباطات به  زبان مشترک تجاری و نا آشنا بودن با سیستم کار با خارجی ها می باشد.  متاسفانه در کشور ما با وجود سطح بالای تحصیلات، آشنایی به زبان انگلیسی خیلی ضعیف بوده و حتی افرادی که به عنوان مترجم از سمت اتاقهای بازرگانی به این نمایشگاهها معرفی می شوند، توانایی و تخصص لازم در زمینه های شغلی و کسب و کار را ندارند.

آموزش-غرفه-داری-نمایشگاههامتاسفانه شرکتهای ایرانی همیشه به دنبال برندهای معروف خارجی هستند و اگر خودشان برندی را نشناسند از آن زیاد استقبال نمی کنند.  در صورتیکه دقیقا باید برعکس باشد، یعنی شرکتهایی تمایل به همکاری و جذب نماینده هستند که در ابتدای فعالیت خود هستند و از امکانات و قابلیتهای خود چنان مطمئن هستند که بخواهند آن را به دیگر کشورها صادر کنند و در نمایشگاهها برای معرفی آن حضور داشته باشند.  ولی در ارتباط با شرکتهای خارجی و اخذ نمایندگی، شرکتهای ایرانی تمام تمرکز خود را بر برندهایی می گذارند که با آن آشنا هستند و کمتر نیاز به تبلیغات و بازاریابی داشته باشد.  خیلی از شرکتهای حاضر در نمایشگاه، شرکتهای تازه تاسیس و خانوادگی بودند که با تشویق اتاقهای بازرگانی کشورهای خود برای همکاری با سایر کشورها دعوت به حضور در نمایشگاه شده بودند.  متاسفانه در جلساتی که با بعضی از آنها داشتیم، خیلی ها از بازخور نمایشگاه رضایتمند نبودند و به هنگام دیدن اشخاص حرفه ای مسلط بر زبان و آشنا با نحوه ارتباط با شرکتهای خارجی و اخذ نمایندگی استقبال شدیدی از خود نشان می دادند.

خدمات نمایشگاهی برای ارتباط با شرکتهای خارجی و اخذ نمایندگی

خدمات-نمایشگاهی-تخصصیمتاسفانه در کشور ما هر گاه سخن از خدمات نمایشگاهی می شود، همه به یاد مترجم و راننده و طراح و سازنده غرفه می افتند.  در صورتیکه برای یک شرکت خارجی شاید غرفه سازی های آنچنانی و پرخرج آنچنان اهمیتی نداشته باشد تا اینکه یک کاتولگ چاپی یا الکترونیکی منظم و مفید نمایشگاهی برای معرفی آنها به شرکتهای ایرانی تهیه و ارائه گردد!  گزارش بسیار جالب آریافیر به این نکته به خوبی اشاره کرد که غرفه های این نمایشگاه بسیار ساده برگزار شده بود، ولی بسیار پر محتوا بود.  متاسفانه اگر خدمات نمایشگاهی صحیحی به این شرکتها در زمینه مدیریت قراردادها، بازاریابی، ترجمه تخصصی، مدیریت پرسنل و ایجاد ارتباطات صحیح داده می شد، این شرکتها با تمایل بیشتری برای نمایشگاه سال آینده خود را آماده می کردند.

این مسئله یادآور ضعف آموزش در این زمینه  می باشد که در آینده نزدیک گروه پیشتازان مدیریت پروژه افق خدمات نمایشگاهی مناسب و به روز و جدیدی را به بازدیدکنندگان خود معرفی خواهد کرد.  خلاصه بخش آموزشی این خدمات شامل موارد زیر می باشد:

دوره آموزشی مهارت های برگزاری نمایشگاه های تجاری

مخاطبین دوره : مدیران و پرسنل فروش و بازاریابی

سیلابس دوره :

1- تعربف انواع نمایشگاه
2-تکنیک غرفه آرایی و وسایل مورد نیاز
3-کاربرد تکنولوژی در نمایشگاه ها
4-فضای مورد نیاز
5-تکنیک های نمایش و چیدمان محصولات ، سمپلینگ کالا و خدمات
6- کارت ویزیت استاندارد و کارت دعوت استاندارد
7-تولید رزومه استاندارد شرکت
8-طراحی و تولید کاتالوگ و بروشور استاندارد نمایشگاهی
9-تکنیک های تولید و ساخت یک پرزنتیشن استاندارد
10-فرم های مورد نیاز نمایشگاهی
11-پوشش نمایشگاهی
12-آداب برخورد با مشتریان در غرفه ( معلولین – کودکان – خانم ها و بازدید کنندگان خارجی )
13-تکنیک های مهم در مذاکره برای فروش
14-تکنیک های باز کردن صحبت با مخاطبین
15- تکنیک های شنیداری
16- بررسی تکنیک های سخنرانی و ارائه ناب
17-آداب پذیرایی از مهمانان نمایشگاهی
18-آداب بین المللی ناهار کاری
19-نکته های مهم در سفر
20-پیگیری ، پیگیری ، پیگیری

که بخش اصلی این دوره به صورت کارگاه و تمرین های عملی می باشد.  منتظر اخبار مرتبط با خدمات نمایشگاهی و ارتباط با شرکتهای خارجی و اخذ نمایندگی برای شرکتهای ایرانی از سوی سایت PManagers.Org باشید.

You may also like...

1 Response

  1. April 28, 2016

    […] is different due to Business Culture differences with other parts of the world.  In the recent Project Iran exhibit, I came across an Italian Pain Producer and asked him whether he has found an Iranian […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share This