تجربه مدیریت پروژه در ایران

چرا در ايران مباحث مديريتي ارزش و جايگاه واقعي خود را ندارند؟

به عنوان يك شخص حرفه اي، تجربه مدیریت پروژه در ایران براي شما چگونه بوده است؟

تجربه مدیریت پروژه در ایرانپس از پانزده سال زندگی و سابقه کار مدیریت پروژه در آمریکا، به دعوت دانشگاه علم و صنعت برای تدریس و همکاری در هیأت علمی مدیریت ساخت دانشکده عمران، به ایران مهاجرت کردم.  تجربه های جالب از دانشگاه را در فرصتهای دیگر باز می کنم، ولی آنچه که برای خوانندگان این سایت ممکن است جالب باشد، نظرات یک تحصیل کرده و مدیر پروژه آمریکایی به وضعیت مدیریت در ایران و خواندن داستان اولین تجربه مدیریت پروژه در ایران از دید چنین شخصی باشد.

پس از مدتها مذاکره با دوستان و آشنایان برای شروع یک پروژه مجتمع مسکونی، بالاخره با یک شرکت حرفه ای ساختمان سازی در ایران آشنا شدم که بیش از ده سال سابقه ساختمان سازی داشته و بیش از دوازده پروژه را ساخته یا در حال ساخت داشت.  پس از آشنایی کلی با حرفه و مهارتهای مدیریت ساخت، نظر مدیران مجموعه به دریافت مشاوره و تجربیات من برای مجموعه خود جلب شد.  پرسیدند که  با توجه به اینكه تجربه مدیریت پروژه در ایران ندارید، چرا ما باید از مشاوره شما استفاده کنیم و چه نفعی برای سازمان ما خواهد داشت.

در یک جمله تخصص خود را خلاصه کردم، که با مهارتهای مدیریت خود می توانم به شما کمک کنم تا پروژه های خود را در کوتاه ترین زمان با بودجه تعیین شده به بهترین کیفیت تحویل مشتری دهید.  پاسخ یکی از مدیران هم به همین کوتاهی بود، که چرا من باید پروژه ام را در کوتاه ترین زمان تمام کنم، وقتی زمینی که براي ساخت دو سال پیش خریدم به دليل مشكل با شهرداري متوقف شد و پس از این زمان دو برابر شده و استفاده من از قیمت فروش آپارتمانهایم نیز بیش از سی درصد افزایش یافته است؟

برای مدتی در پاسخ چنین منطقی مسکوت ماندم و تقریبا گیج شده بودم که این مدیر با سابقه و با تجربه در مورد چه اصل اقتصادی صحبت می کند تا اینکه متوجه شدم خوشحالی او از بابت تورم و اقتصاد مریض است که به خیال خود تبدیل به سود و منفعت برای او شده!

برای او مثالی کوتاه زدم که موجب خوشنودی او و دریافت خدمات مشاوره ای از من شد، به ایشان گفتم :

اگر همین خودکار را شما پانصد تومان بخری و بتوانی هزار تومان بفروشی صد در صد استفاده کرده اید، ولی اگر بتوانید همین کار را در سال چند مرتبه تکرار کنید و سرمایه خود را در جریان تولید قرار دهید سود شما هم به همان نسبت افزایش می یابد.  همزمان نیز شما می توانید از تورم و افزایش کاذب قیمت ها استفاده کنید که در زمانی دیگر توضیح خواهم داد که تورم در حقیقت به ضرر شما است تا به نفع شما. من با استفاده از مهارت و تجربه خود از خارج با کمک تجربه مدیریت پروژه در ایران شما می توانیم، پروژه های بیشتر در زمان کمتر با کیفیت بهتر و مشتری راضی تر بسازیم و سود آوری شما را چندین برابر کنیم.

در اينجا به معرفي يك لينك خيلي مفيد در مورد ارزش مديريت پروژه مي پردازم، اميدوارم در آينده ترجمه اي براي شما فراهم كنم.

شما چه تجربياتي را مي توانيد با ما در ميان بگذاريد؟
آيا موافقيد كه كارفرمايان هنوز جايگاه واقعي يك مدير پروژه را به خوبي نمي شناسند؟

You may also like...

2 Responses

  1. February 21, 2016

    […] جالب ترین تجربیات شخصی مشاوره مدیریت اینجانب در ایران، اولین جلسه توجیهی یکی از مدیران […]

  2. February 14, 2017

    […] و کارایی که می بایست داشته باشد را ندارد.   از جالب ترین تجربیات شخصی مشاوره مدیریت اینجانب در ایران، اولین جلسه توجیهی یکی از مدیران […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share This