آلودگی هوای تهران و راهکار

 آلودگی هوای تهران و عکس ناسا

چند روزی است که عکسی ماهواره ای از تهران با آلودگی هوا منتسب به ناسا در حال پخش می باشد که صحت آن تایید نشده است.  ولی شکی نیست که آلودگی تهران به عنوان پر جمعیت ترینآلودگی هوا در تهران شهر خاورمیانه معضلی است که از سال 1377 سخن از رفع و حلش بوده و هنوز اتفاقی نیافتاده است.

در شبکه های اینترنتی که برای حل این معضل جستجو می کنید مقالات زیادی می خوانید ولی هیچکدام مسئله را به روش صحیح بررسی و کارشناسی  نکرده و هر کس به نسبت تراوشات ذهنی خود از مسئله نظراتی را دراینترنت پست کرده یا مسئولان با قرار گرفتن میکروفون های خبری بدون اسنتاد به گزارش و منبع موثقی از تفکرات خود سخن گفتند.

برای مثال دو نمونه از این پست ها که بیشترین بازدید را در گوگل داشته اند را در این بخش ذکر شده است.  یکی به نکته مهمی اشاره کرده که کمیته محیط زیست تهران در سال 91 گفته اراده نیست، و الان سال 95 بعد چهار سال هنوز می بینیم که اراده نیست.  دیگری سخن از مقابله با آلودگی هوا صحبت می کند به جای پیشگیری از آلودگی هوا و راه حل هایی که داده است چنان بی تاثیر و مضحک است که تاثیر مقاله و نظریه های داده شده در آن را به شدت کاهش می دهد.

 موقعیت جغرافیایی دلیل اصلی آلودگی هوای تهران

دلیل اصلی شدت آلودگی در تهران موقعیت جغرافیایی شهر است که در کوهپایه قرار گرفته و در فصل های زمستانی که جریان باد و شدت آن کاهش می یابد، با تراکم آلاینده ها پشت رشته کوه البرز معضل آلودگی هوا جدی می شود.  تنها راه حل این معضل تقسیم تخصص ها، صنایع، اصناف، ادارات و مراکز پژوهشی مرتبط  به شهرهای بزرگ دیگر کشور می باشد.  برای مثال شهر اصفهان را مرکز هنری و سینمای کشور کنند و همه آموزشگاهها و ادارات و اصناف مرتبط را به آنجا منتقل کنند.  یا یزد را مرکز بهداشت و بیمارستانهای تخصصی کشور کنند و همه متخصصین این رشته و ادارات آن را به آن استان منتقل کنند. شیراز را مرکز تحقیقات و پژوهشهای نفت و گاز کشور کنند و همه ادارات و مراکز مرتبط به آن را به آنجا منتقل کنند.  در کشورهای صنعتی دنیا همه صنایع در یک شهر متمرکز نیستند و  همانطور که الان تبریز و اردبیل به قطبهای موفق صنایع سنگین تبدیل شده اند باید تشویق شوند و برای ادامه آن کوشش کنند. و همین طور سایر کلان شهرهایی مثل زاهدان و بوشهر و اهواز و کرمانشاه و مشهد و اراک و ساری و گیلان و غیره…

آپارتمان برای هر ایرانی در تهران

متاسفانه برای اینکه هر ایرانی برای حل مشکلات خود باید به تهران برای دادگاه و اداره ثبت احوال و بیمارستان تخصصی و دانشگاه و غیره رجوع کند، داشتن یک واحد آپارتمان در تهران برای هر خانواده ایرانی از ملزومات است.  همین باعث رشد جمعیت و افزایش ساخت و ساز و سود کلان برای صاحبان ملک در تهران شده که با تغییر پایتخت به شهری دیگر خطر کاهش سود خود و منافع مالی را احساس می کنند.   متاسفانه همین افراد ویلاهایی در خارج از تهران برای سلامتی خود و خانواده خود دارند و افراد ضعیف باید در این هوای آلوده برای امرار معاش خود در تهران باقی بمانند.

خبر انتقال پایتخت به شهری دیگر انفجاری در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت.  ولی انتقال تدریجی اصناف و ادارات و مراکز پژوهشی و غیره در یک برنامه دراز مدت و مدون و کارشناسی شده در یک دوره هشت ساله ریاست جمهوری امکان پذیر و عملی خواهد بود.

مهمترین مسئله اراده سیاستگذاران مملکت است که بخواهند هزینه تحقیقات کارشناسی، ایجاد کمیته بحران، و اجرایی کردن راهکارهای این کمیته را جدی بگیرند.

نمونه هایی از مقالات مرتبط نسبت به آلودگی هوا در تهران


 

رفع معضل آلودگی هوا راه حل دارد، ولی اراده اجرای آن نیست

رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تعطیلی دوروزه پایتخت و تاثیر منفی آن بر اقتصاد شهروندان تهرانی تاکید کرد: معضل آلودگی هوا راه حل دارد ولی مسولان با ادبیاتی از این معضل یاد می کنند که گویی این مهم لاینحل است.
به نقل از مهر
معصومه ابتکار روز سه شنبه در جلسه علنی شورای شهر تهران با بیان این که معضل آلودگی هوا راه حل دارد ولی مسولان با ادبیاتی از این معضل یاد می کنند، که گویی این مهم لاینحل است گفت: این در حالی است که بسیاری از کلان شهر های دنیا از جمله توکیو، آتن و مکزیکوسیتی طی اجرای برنامه های مدون و یکپارچه توانسته اند آلودگی هوای شهرشان را کاهش دهند.
وی با اشاره به تصویب برنامه جامع کاهش آلودگی هوا در سال ۷۸ و اجرای آن تا سال ۸۴ که موجب شد ۸۰ در صد آلودگی خودرو ها کاهش یابد و سرب از سوخت حذف شود و اقداماتی برای خروج خوودرو های گازوییل سوز نیز انجام شد، گفت: تاثیرات اجرای این برنامه در آن سالها در کاهش آلودگی هوای شهر تهران بسیار اثر گذار بود.
متاسفانه از سال ۸۴ به بعد اجرای این برنامه جدی گرفته نشد و حتی نسبت به ورود خودرو های دیزلی هم اقداماتی صورت گرفت در شرایطی که طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت که برای اولین بار منتشر کرده است، آلاینده های مربوط به دبزل می توانند سرطان زا باشند.
از سوی دیگر در بحث نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شاهد عقب افتادگی هایی هستیم.
ابتکار تاکید کرد: در مورد ارتقاء استاندارد موتورسیکلت ها نیز با بحران جدی مواجه هستیم. همچنین در تعویض کاتالیست تاکسی ها با وجود تامین اعتبار در بودجه سال جاری پیشرفت قابل ملا حظه ایی را شاهد نیستیم.
وی یاد آور شد: پیش نویس بازنگری برنامه جامع کاهش آلودگی هوا تهیه و به تصویب هیات دولت هم رسیده است ولی بنا بر اظهارات برخی مسئولان در این امر، خبری از اجرای بندهای این برنامه نیست و اصولا سازو کار جدی مدیریتی وجود ندارد.
رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران تصریح کرد: متاسفانه تهران هر روز با آلودگی هوا مواجه است ولی زمانی که هوا ساکن است و بادی نمی وزد ما می فهمیم که هوا آلوده است این نشان می دهد که برای تعهدات و مسوولیت ها اهمیتی قائل نیستیم.
مهندس مهدی چمران نیز تاکید کرد: باید از دولت و دستگاههای مربوطه بخواهیم تا نسبت به اجرای مصوباتی که به تایید و تصویب دولت در خصوص برنامه جامع کاهش آلودگی هوا رسیده است اقدام کنند.
وی افزود :در برخی شهر های کشور که ترافیک را مانند کلان شهر ها ندارند با معضل آلودگی صنعتی دسته پنجه نرم می کنند و وجود کارخانه های صنعتی موجب آلودگی هوای شهرهایشان شده است.
باید برای کاهش آلودگی هوا تمام جوانب صنعتی، حمل و نقلی و محیط زیستی مد نظر قرار گرفته شود.
شکیب: همه مسئولیم کم کاری را به گردن یک دیگر نیاندازیم
رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر تهران نیز تاکید کرد: با توجه به پیشرفت علم ،معضل آلودگی هوا حل شدنی است ولی برنامه ها در این زمینه با جدیت اجرا نمی شوند.
در این موضوع همه مسوول هستیم بنابراین نباید با گردن انداختن مسوولیتمان بر دیگران، رفع مسئولیت کنیم.
شکیب خاطر نشان کرد: وجود کارگاه های ساختمانی در شهر و اطراف تهران یکی دیگر از مراکز آلاینده کننده شهرند که می توان نسبت به متوقف کردن فعالیت آنها قبل از شروع آلودگی هوا تا پایان روزها ی آلوده اقدام کرد.
نامه شورا به دولت و مجلس برای اجرا شدن برنامه جامع کاهش آلودگی هوا
در نهایت اعضای شورا به این نتیجه رسیدند که طی نامه ای ازدولت و مجلس شورای اسلامی بخواهند که اقداماتی بر اساس مصوبات دولت و شورا در جهت اجرای برنامه جامع بازنگری شده کاهش آلودگی هوا که به تصویب دولت هم رسیده است انجام شود، همچنین تاکید شود تا دولت ، راهنمایی و رانندگی و شهرداری تهران نسبت به اقدامات مسوولانه خود گام هایی را بردارند و نیز پیشنهاد شود تا سازمان محیط زیست نسبت به اصلاح مسایل فنی و صنعتی کارخانه آسفالت های موجود در غرب استان تهران که آلاینده هایشان با وزش باد به سمت شرق تهران می آید اقداماتی را انجام دهد.
شکیب تاکید کرد : شورای شهر باید کار عملی تری انجام دهد.
به این منظور می توانیم کمیته ایی تشکیل دهیم که شورا هماهنگ کننده بین دستگاههای مختلف دولتی و نهاد های مربوطه باشد.
چراکه برای کاهش آلودگی هوای تهران و کاهش ترافیک که یکی از دلایل آلودگی است برنامه هایی تهیه و تدوین شده است که باید اجرایی شوند.
این کمیته می تواند پیگیر این موضوعات باشد.
وی با اشاره به کمبودها در بخش حمل و نقل عمومی شهر یاد آور شد: براساس طرح جامع حمل و نقل قرار بود ۱۱ هزار اتوبوس در تهران وجود داشته باشد که تنها ۶هزار دستگاه آن محقق شده است که البته بسیاری از آنها فرسوده اند.
در بحث مینی بوس رانی هم معضلات جدی وجود دارد.
معاینه فنی تاکسی ها و خودرو های شخصی هم که روند خوبی را داشت طی می کرد رها شده اند.
علیرضا دبیر که موافق ایجاد این کمیته است خاطرنشان کرد: شورای شهر تهران ابزار و اختیاراتی دارد که نم ی تواند نسبت به موضوعات بی تفاوت باشد.
می توان از شخصیت حقیقی و حقوقی اعضای شورا برای ایجاد این کمیته استفاده کرد.
ابتکار نیز افزود: شورای شهر تهران در حد ظرفیت و توانش روی موضوعات زیست محیطی و به خصوص در مورد اجرای برخی طرحهایی که منجر به کاهش آلودگی هوا و صوت می شود اقداماتی را انجام داده است.
در جلسات کمیته محیط زیست که نمایندگان دولت و دستگاههای مربوطه نیز حضور دارند برای اجرای طرحها مشکلی ندارند تنها اعتبار و بودجه کافی وجود ندارد.
برهمین اساس مهندس چمران تاکید کرد که این نامه به دولت و مجلس داده خواهد شد تا اقدامات قانونی و مصوب برا ی اجرای برنامه کاهش آلودگی هوا انجام شود.
در ادامه جلسه همچنین گزارش رسیدگی به عملکرد مالی مناطق ۱۶،۲،۱۹،۲۰ ارائه شد.

تاریخ انتشار این مطلب: 1391/09/14

مقابله با آلودگی هوا

آلودگی هوا – كارشناسان و مجامع زیست محیطی در عرصه های جهانی به این نتیجه رسیده اند كه در پیش گرفتن راه های موثر حمایت از محیط زیست و منابع طبیعی امری اجتناب ناپذیر و حیاتی است. رمز و كلید اصلی موفقیت در تثبیت اقلیم زمین ، كاهش مصرف سوخت های فسیلی است.

باتوجه به بحران هایی كه در طی سده گذشته از طریق انتشار مواد آلوده كننده در محیط زیست بوجود آمده، مبارزه برای داشتن آلودگی هوا, انرژی خورشیدی, سوخت های فسیلیهوای تمیزتر در چند دهه اخیر همه گیر شده است و این مبارزه بصورت یك واقعیت بین المللی ظاهر گردیده، زیرا هوا مرزهای بین المللی را به رسمیت نمی شناسد و هیچ كس در مقابل تهاجم هوای آلوده ایمن نیست. در شرایط كنونی مساله اصلی به شهرهای عمده و پرجمعیت و مناطق شهری مربوط می شود.

كارشناسان و مجامع زیست محیطی در عرصه های جهانی به این نتیجه رسیده اند كه در پیش گرفتن راه های موثر حمایت از محیط زیست و منابع طبیعی امری اجتناب ناپذیر و حیاتی است. رمز و كلید اصلی موفقیت در تثبیت اقلیم زمین ، كاهش مصرف سوخت های فسیلی است.

● راه های مقابله با آلودگی هوا:
▪ از موثرترین راهكارهای كاهش آلودگی، كاهش آلودگی از مبدا است: ساخت و طراحی وسایل نقلیه موتوری كه از حداقل سوخت استفاده كنند، چنانچه در کشور های پیشرفته این امر تحقق یافته و در صدد موفقیت های بیشتری نیز هستند. همانطور که می دانیم وسایل نقلیه موتوری در ایران نسبت به دیگر کشور ها از بالاترین مصرف سوخت برخوردار هستند.

▪ تبدیل سوخت خودروها به CNG در مقابل بنزین و نیز كاهش واردات بنزین .

▪ ارایه برنامه های آموزشی در رابطه با كاهش مصرف سوخت از طرق مختلف مانند آموزش تعمیر و نگهداری خودروها، الگوهای رانندگی و عوامل موثر بر میزان مصرف سوخت خودرو.

▪ استفاده از رسانه ها ی همگانی (رادیو، تلویزیون، مطبوعات و… ) و فعالیت های سازمان یافته برای آموزش و افزایش دانش در باره ی تهدیدهای آلوده كننده های هوا وایجاد آگاهی از اجرای قوانین برضد تمامی آلوده كننده ها بسیار مهم و ضروری است. این رسانه ها یکی از اولین ابزارهای ما برای ایجاد تغییر به شمار می آیند.

▪ به كودكانمان از همان سنین كودكی آموزش دهیم كه استفاده از وسایط نقلیه همگانی ، دوچرخه یا پیاده طی كردن

▪ مسافت های كوتاه به سلامت هوا كمك می كند؛

▪ خارج كردن صنایع آلاینده از محدوده شهری؛

▪ از رده خارج كردن خودروهای قدیمی و فرسوده با حفظ حقوق صاحبان آن ها.

▪ استفاده از انرژی های تجدید پذیر كه هم اكنون در نقاط مختلف دنیا از آن ها استفاده می شود از جمله انرژی خورشید ،باد، انرژی گرمایی اقیانوس ها ،انرژی امواج آب و انرژیجذر و مد اقیانوس ها ، بیوگاز (سوخت حاصل از تجزیه میكروبی ماده آلی در غیاب اكسیژن _ بیوگاز سوختی پاكیزه است كه می شود از آن برایپخت و پز ،گرم کردن فضا و آب، روشنایی و حتی فراهم آوردن توان مکانیکی در ماشین آلات کشاورزی و …)

▪ درختان و گیاهان ریه زمین هستند و یك ضرورت اساسی برای بهداشت زیستی این سیاره. هرچند انسان هوا را از دی اكسید كربن پر می كند و لایه ی اوزون را با مواد شیمیایی ساخته خود نابود می كند، درختان سیستمی قوی برای تعدیل این تاثیرات ارایه می دهند. به همان اندازه كه درخت جان تازه ای به جوّ می دهد، جنگل زدایی آن را نابود می سازد. از آن جا كه یك درخت طی دویست سال دی اكسید كربن هوا را جذب و كربن را در چوب خود ذخیره می كند ، وقتی آن را خرد می كنیم و به صورت چوب و یا كاغذ می سوزانیم، کربن دویست ساله ی در بند خود را بصورت دی اکسید کربن آزاد می کند و در نتیجه تاثیر گلخانه ای را تشدید می كنیم. از این رو ما نیاز به كاشت درخت داریم و باید از قطع درختان خودداری كنیم، زیرا هر درخت در هركجای دنیا گوهری است پربها. لایه ی اوزون و گازهای گلخانه ای مرز نمی شناسند، پس قطع هر درخت تاثیر جهانی برجای خواهد گذاشت.

▪ استفاده از انرژی ها را درجای خود و به مقدار لازم برای خود مجاز بدانیم.انرژی های خانگی از قبیل :پخت و پز،روشنایی، حرارتی ،الكتریكی، مكانیكی

 ●● پس:
درب یخچال را كمتر باز كنیم.

از آب گرم برای مصارفی كه حتماً نیازمند به آب گرم است، استفاده كنیم.

انرژی برق را برای چراغانی تجملی استفاده نكنیم و …

همه ی این كارها که ساده به نظر می آید باعث می شود كه هم از اتلاف انرژی جلوگیری کنیم و هم منابع طبیعی را هدر ندهیم و هم در هزینه ی مالی خانواده صرفه جویی کنیم.

هوا نعمت بزرگی است كه باید بین همگان مساوی تقسیم می شود .

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share This